Ne arayalım?

ARAMIZA KATILIN

BİZE ULAŞIN

Adres:

E-posta:

host/bin/bilisimlife.dll

iletisim@bilisimlife.net

GitLab 11.2 Devops Platformu Android, Jira, Hangouts Entegrasyonunu Geliştirdi 495495 GÖRÜNTÜLEME

GitLab devops platformunun version 11.2 sürümü, Web IDE düzenleyicisini ve Android desteğini geliştirdi. Istemci tarafı değerlendirme yeteneği ile Web IDE şimdi geliştiricilerin gerçek zamanlı değişiklikleri görmek için bir JavaScript web uygulamasını önizlemesine izin veriyor. Düzeltmeler işlenmeden önce test edilebilir veya üzerinde deneyler yapılabilir. Geliştiriciler ayrıca yerel olarak klonlamaya gerek duymadan açık kaynak kodlu bir projeye katkıda bulunabilirler.

Istemci tarafı değerlendirmesinin yapılması, web uygulamaları için CodeBox çevrimiçi editörüdür. Kendi kendini yöneten GitLab örnekleri için etkinleştirilebilir ve GitLab.com'daki projeler için zaten etkinleştirilebilir. Sunucu uygulamaları, Ruby uygulamalarını ve daha fazlasını test etmek için 2018'de daha sonra planlanmaktadır.

GitLab 11.2 ayrıca şunları içerir:

-Android projeleri için XML manifest dosyaları desteği, çoklu proje depoları ile daha büyük proje yapılarının içe aktarılmasını sağlar. Önceden, birden çok alt yapıya sahip karmaşık yapıları içe aktarmak sıkıcı ve zaman alıcıydı. XML manifest dosyaları, havuz grupları için meta veriler içerir.
-Arama çubuğundan proje ve grup kapsamının kaldırıldığı geliştirilmiş arama. Bu, örneklerin büyümesi, projeler ve grupların çoğalması ve bulması zorlaştıkça, kullanımı daha kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır.
-Durum mesajları kullanıcının kişisel profiline getiriliyor. Ortak çalışanlar birbirlerinin durumunu bilir.
-Belirli bir kilometre taşına atanan tüm konuların bir kilometre taşı listesinde göründüğü, yayın kurulu kilometre taşı listeleri. Sorunlar farklı kilometre taşlarında hareket ettirilebilir.
-Kubernetes paket yöneticisi olan Helm için bulut tabanlı bir GitLab şeması artık beta sürümünden çıktı.
-Örnek çapında özel proje şablonları, tekrarlayan kurulum görevlerini otomatikleştirerek yeni projelerin hızlı bir şekilde başlatılmasını sağlar. Ayrıca, yerleşik proje şablonları artık Herokuish yardımcı programı yerine Dockerfiles kullanmaktadır.
-Herhangi bir lisansın bir uygulama için onaylanması veya kara listeye alınması gerekip gerekmediğini tanımlayabilme özelliği geldi.
-JUnit test sonuçları doğrudan birleştirme isteği widget'ında görülebilir.
-Doğrudan Hangouts'ta çeşitli bildirimler olarak çeşitli GitLab etkinliklerini alabilen kullanıcılar ile Google Hangouts ile entegrasyonu var.
-Jira sorunu izleyiciyi kullanan ekipler için birden çok Jira geçiş kimliği desteklenir. GitLab, bir sorunu gidermek için birçok yolu tanıyabilir.

Kaynak: IT World

BİR YORUM YAZIN


BENZER HABERLER

21.5.2011

Firefox 5 Beta 1 Çıktı!2733

8.6.2011

Chrome 12 Çıktı!2037