Ne arayalım?

ARAMIZA KATILIN

BİZE ULAŞIN

Adres:

E-posta:

host/bin/bilisimlife.dll

iletisim@bilisimlife.net
 
Rserit
Developer
       
 984  
 248

Özgür Yazılım ve Linux Günleri 2014 Hatıraları

Merhabalar.
28-29 Mart tarihleri arasında yer alan Özgür Yazılım ve Linux Günleri sona erdi. BilişimLife olarak orada da yer aldık. 2 gün boyunca Bahçeşehir Üniversitesi'nde iki farklı salonda yer alan konuşmacılar, dinleyicilere gerek tecrübelerini gerekse konuları istikrarlı bir şekilde anlattılar.

Mola bölümlerinde de yakın ilgi göre konuşmacılar aslında yakından tanıdığımız kişilerdi. Geçen yıl oranla daha az katılım gerçekleşse de bu yıl da güzel bir etkinlik oldu. Bu yılki etkinlikte Sahibinden.com, Airties, Bilgi Güvenliği Akademisi, Özgür Yazılım A.Ş, Linux Kullanıcıları Derneği gibi kuruluşlar stand açmıştı. Sahibinden.com staj ve işçi alımı yapmaktaydı ve güzel bir de ilgi gördü. Çoğunlukla yazılımcıları alan kuruluş, bir başvuru formunun sonundaki soruyu yapıp kendilerine gönderilmesini istemişti.

BilişimLife  ve OctaCode olarak oradaydık.
Kaan ile küçük bir hatıra fotoğrafım dahi var.#OctaCode ekibi olarak langırt oynadık!Bunların haricinde distro (dağıtımların) tanıtımları ve hatıraları için küçük şeyler de vardı.Etkinlikte Ali Işıngör, Akın Ömeroğlu, Necdet Yücel, Oytun Şengül gibi isimlerle konuşması keyifliydi. Internet üzerindeki platformlar haricinde gerçekte konuşması daha ayrı bir keyif.

Bu etkinliğe özel Flickr üzerinde bir galeri oluşturdum. Dileyenler buradan gözatabilir.

OctaCode ekibine selamlarımı sunarım. Seneye görüşmek dileğiyle.

Developer.