Ne arayalım?

ARAMIZA KATILIN

BİZE ULAŞIN

Adres:

E-posta:

host/bin/bilisimlife.dll

iletisim@bilisimlife.net
 
balperkus
Gazeteci
       
 1  
 0

Win7'de mouse sorunu

Geçtiğimiz günlerde Dell 15 R satın aldım ve işletim sistemi olarak Win7 kurdum. Her hangi bir sorun yaşamadım. Fakat Google Chrome'u kurduktan sonra ek sekme açmamla beraber bir sıkıntı yaşadım. Açtığım ek sekmeden sonra diğer ek sekmelere tıkladığımda sekmeler tek tıkla kapanıyor.

Bluetooth mouse satın aldıydım. Onu da verimli bir şekilde kullanamıyorum. Üzerindeki topu aşağı yukarı yaptığımda bazen sayfa kaymıyor. Birçok ayara bakmama rağmen üstesinden gelemedim.

Ayrıca internet sitesini yazdığımız kısıma her hangi bir internet sitesini yazmaya başlamamızla beraber hafızadaki uyuşan siteleri sıralar, biz de içinden aradığımızı seçer ve tıklarız. Yalnız ben bunlara tıkladığımda da işlemimi gerçekleştiremiyorum. Ancak enter'a basmamla giriyor.

Imza yok!


 
Rserit
Developer
       
 984  
 248

Bana fare sorunu gibi geliyor. Bluetooth fareyle değil de, normal USB uçlu fare dene derim. Ya da mousepad ile de olabilir. Eğer bunlar olmazsa, Windows 7'yi ağ desteği ile güvenli moddan çalıştırıp (PC açılırken F8 tuşuna basarak işletim sistemleri seçeneklerinden gelir), aynı işlemleri oradan denemeni öneririm. Eğer yine aynı sorunlar yine yaşanıyorsa buraya bildir, farklı çözümler ararız.

Developer.

 
Onur
Öğrenci
       
 79  
 160

Windows 7 kontrol panelinden fare ayarlarına baktınız mı?

Open Source olmamış yazılımdan pek hayır görülmez.

 
Enes
Emekçi
       
 219  
 134

Mousepad üzerinden de aynı sorunları yapıyor mu? Eğer yapıyorsa sanırım işletim sisteminde bir arızalık var.

Emekci.