Ne arayalım?

ARAMIZA KATILIN

BİZE ULAŞIN

Adres:

E-posta:

host/bin/bilisimlife.dll

iletisim@bilisimlife.net

Windows 8 Hyper-V Kurulumu 22062206 okunma

02.11.2018

Windows

Rserit

Windows 8 ile birlikte sanallaştırmanın önemi client tarafında da artış gösterdi. Birkaç tıkla kurabileceğimiz bir sisteme sahip olduk. .NET Windows 8 ile birlikte kurulu gelmeye başladı. Hyper-V de bunlardan birisi.

Eğer bilgisayarınızda VMware bulunuyorsa Hyper-V yüklediğinizde VMware ürünü çalışmayacaktır. Yani ikisinden birini kullanmanız gerekecek.

Bir Windows 8 kurulu bilgisayara Hyper-V kurmak için önce Denetim Masası açılır ve Programs and Features kısmına girilir. Burada sol bölümde Windows’a bir özellik ekleyebileceğimiz “Turn Windows features on or off” (Windows özelliği aç veya kapat) bölümü bulunuyor. Buraya tıklayalım.Bu kısımda .NET, Hyper-V gibi bileşenleri görmekteyiz. Hyper-V’nin yanındaki kutucuğa tıklayıp tamam diyelim.Gerekli dosyalar aranıyor. Tamamlanmasını bekleyelim.Dosyalar bulunduğunda bilgisayarınızın yeniden başlatmanız isteniyor. Yeniden başlatın ve Hyper-V’nin kurulmasını bekleyin.Windows açıldığında Windows 8 ekranında arama yerine Hyper-V yazalım. Kurulu olduğunu göreceğiz.Hyper-V Manager’i açalım.Görüldüğü üzere sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bundan sonrası Hyper-V ile sanallaştırma işlemleri.
Konuyla ilgili problemlerinizi Windows 8 kategorisi altına başlık olarak açabilirsiniz.

Recep ŞERIT

BİR YORUM YAZIN