Ne arayalım?

ARAMIZA KATILIN

BİZE ULAŞIN

Adres:

E-posta:

host/bin/bilisimlife.dll

iletisim@bilisimlife.net

VMware'de Kaydedilen Sistemi Içeri Aktarmak 23522352 okunma

02.11.2018

Sanallaştırma

Rserit

VMware Workstation veya VMware’un hangi sürümünü kullanırsanız kullanın içeri aktarma sistemi aynıdır, en azından şu an için. Kaydedilmiş bir sanal harddiskiniz varsa tekrardan bir kurulum yapmadan dosyayı içeri aktararak sistemi önceki gibi kullanabiliriz. Bu son derece basittir.

Şöyle ki VMware Server kullanıyorsanız “Open Existing VM or Team” seçeneğine tıklamalısınız.Ancak VMware Workstation kullanıyorsanız “Open a Virtual Machine” seçeneğine tıklamalısınız.Sürüme göre değişen bir şeydir bu. Ancak mantık aynıdır.
Tıkladıktan sonra bizden dosyayı seçmemizi istemektedir. Dosya uzantısı bilindiği gibi .vmx (VMware machine) ya da .vmtm (VMware team) dir. Bu uzantıdaki sanal harddisk dosyamızı seçelim ve aç diyelim.Aç dedikten sonra sanal harddiskmizi içeri aktarmış olduk.Böylelikle hiç uğraşmadan aynı eskisi gibi dosyamızı kullanabiliriz. Ancak içeri aktarırken bir hata ile karşılaşırsanız bu ya uzantısındandır ya da dosya zarar görmüş olabilir. Eğer ki bir hatayla karşılaşırsanız bunu BilişimLife Forum içerisinde sorabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Recep ŞERIT

BİR YORUM YAZIN